BÜYÜKŞEHİR, 336 KİLOMETRE İMARLI YOL AÇTI

Büyükşehir belediyelerinin hizmet sınırlarını, il sınırları olarak değiştiren 6360 sayılı Büyükşehir Yasası’yla hizmet ağı genişleyen Büyükşehir, ağırlaşan yükünü güçlü ekibiyle sırtladı.

BÜYÜKŞEHİR, 336 KİLOMETRE İMARLI YOL AÇTI
  • 14 Aralık 2018, Cuma 11:15

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yol ve asfalt çalışmaları kapsamında son 4 yılda, 336 kilometre uzunluğunda yeni imarlı yol açtı. Şehir içi ulaşımı rahatlatmayı amaçlayan Büyükşehir, son yıllarda yürüttüğü yol açma çalışmalarında dikkati çekti. Başkan Fatma Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana, açılan yeni yollarla şehir merkeziyle taşra ilçelerine olan bağlantı sağlamlaştırıldı.

 

   Büyükşehir belediyelerinin hizmet sınırlarını, il sınırları olarak değiştiren 6360 sayılı Büyükşehir Yasası’yla hizmet ağı genişleyen Büyükşehir, ağırlaşan yükünü güçlü ekibiyle sırtladı. Gerek alt yapı, gerekse üst yapı çalışmalarını belli bir plan doğrultusunda yürüten Büyükşehir Belediyesi, “Yol Medeniyettir” anlayışını önde tuttu, yol ve genişletme çalışmalarıyla kente imarlı yollar kazandırdı.

Şehrin her noktasına hizmet götürmek için 7 gün 24 saat çalışan Büyükşehir, yeni yollar açtı, şehrin gelişmesine katkı sağladı. Her geçen gün büyüyen Gazi şehrin yol ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, il genelinde 4 yıl boyunca 336 kilometre imarlı yol açtı, 2 bin kilometre yol asfaltladı, 3 milyon 524 bin metrekare kaldırım ve kilit taşı döşedi.

Başkan Fatma Şahin ve ekibi, yeni dönemde de yol açma ve asfalt çalışmalarının yanı sıra kaldırım ve kilit taşı döşeme işine ağırlık verecek.  

 HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık