İrfan Tatlıoğlu

Meclis Üyeleri Yönetim Birimleri
İrfan Tatlıoğlu

Orhaneli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Orhaneli’de, lise eğitimini ise Bursa Demirtaş Endüstri Meslek Lisesi motor bölümünde tamamladı.

1.10.1962 tarihinde Orhaneli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Orhaneli’de, lise eğitimini ise Bursa Demirtaş Endüstri Meslek Lisesi motor bölümünde tamamladı.

1979 yılında girdiği üniversite sınavında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü kazandı. Ancak hem ağabeyinin üniversite öğrencisi olması hem de o dönemde yaşanan siyasi karışıklıklar nedeni ile ailesinin de isteğine uyarak üniversite kaydını yaptırmayıp babasının yanında ticaret hayatına atıldı.

1982 yılı Mart ayında askerlik görevini yapmak üzere önce Van’a ardından da Hakkâri Uludere’ye gitti.  Askerlik görevinin ardından Orhaneli’ye geri döndü ve ailesinin yanında ticaret hayatına devam etti.

 Siyasi yaşamına 1978 yılında Milli Talebe Birliği ile başlayan Tatlıoğlu, sırası ile Refah Partisi ve AK Parti’de farklı görevlerde bulundu. 2004 seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkanı olarak Orhaneli’ye hizmete başladı. 2009 seçimlerinde de Orhaneli’den yeniden Belediye Başkanı seçilen İrfan Tatlıoğlu, 2014 seçimlerinde 3. kez belediye başkanı seçilerek, halk tarafından bu göreve yeniden layık görüldü.

 Belediye Başkanlığında herkese eşit mesafede olmayı ilke edinip, insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Tatlıoğlu, Orhaneli ve çevresinin hem yaşam standartlarını yükseltmek hem de ülke sevgisini ve bilincini en üst seviyeye getirmeyi kendine en önemli amaç edindi.

 Yörük ve Türkmen kültürüne de ayrı bir önem veren Tatlıoğlu, bu değerlerin yaşatılması için de ayrıca gayret sarf etmektedir. Tatlıoğlu halen Türkiye-Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği ile Bursa Uludağ Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı’dır. İrfan Tatlıoğlu, Yörük ve Türkmenlerin sorunlarının çözümü için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

 Yaşamı boyunca birçok sivil toplum kuruluşunda görevalıp sosyal çalışmaların da içinde olan İrfan Tatlıoğlu için belediyecilik sadece altyapı hizmetleri ile sınırlı olmayıp tüm sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetleri de kapsamaktadır. Tatlıoğlu, bugüne kadar Orhaneli’ye sayısız proje ve çalışma kazandırdı. AB standartlarında hastane, atık su arıtma tesisi, kadınlar, gençler ve engellilere yönelik eğitim ve istihdam alanlarındaki projeler bunlardan sadece bazılarıdır.

İrfan Tatlıoğlu evli ve 4 çocuk babasıdır.

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık