solyanreklam
sagreklam
Aykurt NUHOĞLU

2014 yılı itibariyle de Kadıköy Belediye Başkanı olarak hak ve özgürlükler odaklı, demokratik ve eşitlikçi bir yerel yönetim anlayışı ve politika geliştirmeyi sürdürüyor.

1959 Trabzon doğumlu. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Öğrenciliği sırasında siyasetle ilgilenmeye başladı. Üniversite yıllarında katıldığı demokratikleşme hareketleri ile siyasi görüşleri şekillendi.

İnşaat Mühendisi olarak profesyonel iş yaşamında özellikle kamu alanında hastaneler, spor kompleksleri, öğrenci yurtları gibi büyük projeleri başarıyla gerçekleştirdi. Çevre düzenlemeleri, büyük park-bahçe projeleri, nitelikli konutlar gibi çok sayıda farklı projenin yönetimi ve koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

Yoğun siyaset ve iş yaşamının yanı sıra sosyal faydanın ve kamu yararının öncelikli tutulduğu sosyal projelerde etkin olarak yer aldı. Üniversite yıllarından sonra siyasette aktif rol almaya başladı.

SHP üyeliği ile başlayan siyaset yolculuğu, SHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği ve 1992 yılında Kadıköy İlçe Başkanlığı ile devam etti. Farklı dönemlerde CHP Kadıköy İlçe ve İl Kurultay Delegelikleri yaptı. Daha sonra CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2012 yılı içerisinde CHP İstanbul İl Başkanlığı Yerel Yönetimden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yaptı.

CHP bünyesinde farklı komisyonlarda bulundu. 2014 yılı itibariyle de Kadıköy Belediye Başkanı olarak hak ve özgürlükler odaklı, demokratik ve eşitlikçi bir yerel yönetim anlayışı ve politika geliştirmeyi sürdürüyor.

Serbest zamanlarında felsefe ve edebiyat alanındaki çalışmaları takip eden; doğayla iç içe olmayı balık tutmayı, doğa yürüyüşleri yapmayı seven Aykurt Nuhoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık