Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Muhtarlarımız, elimiz, gözümüz ve kulağımızdır’’

Başkan Karaosmanoğlu, 19 Ekim “Muhtarlar Günü” nedeniyle Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ve beraberindeki muhtarları ağırladı.

Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Muhtarlarımız, elimiz, gözümüz ve kulağımızdır’’
  • 20 Ekim 2018, Cumartesi 14:17

19 Ekim “Muhtarlar Günü” nedeniyle Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ve beraberindeki muhtarlar, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Muhtarlar Günü’nü tebrik eden Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerimizin en uzak köşeye uzanması için elimiz, gözümüz ve kulağımız olan değerli muhtarlarımızın Muhtarlar gününü kutluyorum” dedi.

 

“MUHTARLARIMIZ EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZDIR”
Ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Muhtarlık demokrasinin en merkezi ve uç noktasıdır. Muhtarlarımız, halkımızın sorunlarını yakından takip eden çalışma arkadaşlarımızdır. Bütün muhtarlarımız elimiz, kolumuz ve gözümüz olarak görüyoruz. Her konuda muhtarlarımıza destek veriyor, işbirliği içinde çalışıyoruz. 19 Ekim Muhtarlar günü vesilesiyle muhtarlarımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ise, “Cumhurbaşkanımıza bu günü bize hediye ettikleri içinde çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza da bize verdiği her türlü destekler için de ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

MUHTARLARA VERİLERN KATKILAR ELE ALINDI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde muhtarların kullanımına yönelik kırtasiye malzemesi yardımı yapması nedeniyle Karaosmanoğlu’na teşekkür eden muhtarlar, muhtarların taleplerini elektronik ortamda yapabilmesi için İçişleri Bakanlığı tarafından “Muhtar Bilgi Sistemi” (MUBİS) adında bir sistem oluşturulduğunu da ifade etti. Muhtarların talepleri üzerine SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesinin özlük haklar açısından çok önemli olduğu da dile getirilirken, yapılan düzenlemeyle muhtarların 718 TL aylık primle 1.739 TL olan aylık ücretleri 2457 TL ye çıkarılarak ödeneklerinde yüzde 41,3 artış sağlandığı da vurgulandı. 2002 yılında muhtarlara 97 TL maaş ödenirken bugün bu rakam 1.739 TL olması da muhtarlara çok önemli bir katkı olduğu ziyarette ele alınan diğer konulardı. Ziyaret yapılan fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık