YILDIRIM BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI KAPILARINI AÇIYOR

Yıldırımlı miniklerin yaz tatillerini spor yaparak değerlendirmesini amaçlayan Yıldırım Belediyesi’nde, Yaz Spor Okulları kapılarını açıyor.

YILDIRIM BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI KAPILARINI AÇIYOR
  • 28 Mayıs 2019, Salı 10:24

Yıldırımlı çocukların sağlıklı ve tam donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak adına projeler geliştiren Yıldırım Belediyesi, Yaz Spor Okulları ile öğrencileri sporla buluşturuyor. Yıldırım Belediyespor bünyesinde; futbol, basketbol, voleybol, tenis, cimnastik ve yüzme branşlarında temel eğitimin verileceği yaz spor okullarının kayıtları başladı. 4 dönem halinde gerçekleştirilecek spor okullarının ilk döneminde çalışmalar 17 Haziran’da başlayacak. Öte yandan Yıldırım Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda eğitim alacak öğrencilerin etkinlikleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Sosyal Etkinlik Modülü’ne de aktarılabilecek. 6-13 yaş gruplarının katılabileceği futbol branşında eğitimler Sadık Ahmet Spor Tesisleri’nde, 7-14 yaş gruplarının katılabileceği voleybol ve basketbol Mimar Sinan Spor Salonu’nda, 6-14 yaş gruplarının yer alabileceği tenis branşında eğitimler Yıldırım Spor Kompleksi’nde, 4-10 yaş gruplarının katılabileceği cimnastik Yıldırım Spor Kompleksi, Mimar Sinan Spor Salonu ve Sinandede Çocuk Cimnastik Merkezi’nde, 6-13 yaş gruplarının faydalanabileceği yüzme ise Sadık Ahmet Spor Tesisi, Erikli Yüzme Havuzu, Umurbey Yüzme Havuzu ve Yıldırım Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek. Çocuklarının Yıldırım Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda geleceğin şampiyonları olma yolunda eğitim almasını isteyen veliler, branşların gerçekleştiği spor merkezine giderek kayıt yaptırabilecek.

SPOR OKULLARI İLE GELECEĞE YATIRIM

Spor yaparak sağlıklı büyüyen nesillere imza atmak adına miniklere yatırım yaptıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak geleceğimizin güvencesi yavrularımızı en önemli hizmet gruplarımız arasında görüyoruz. Sağlıklı yaşamın anahtarı olan spora evlatlarımızı teşvik etmek ve Yıldırım’ın gelecekteki şampiyonlarını keşfetmek için, Yıldırım Belediyesi olarak spor okullarıyla çocuklarımızın desteklenmesini çok önemsiyoruz. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın tamamlanacak olmasıyla uzun bir eğitim maratonunu geride bırakacak olan çocuklarımızın tatillerini spor yaparak değerlendirmesi, onların hem bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlarken, okul yaşantılarında da başarılarına artı değer katacak. Uzman eğitmenlerimizin gözetiminde 6 branşta eğitim alacak yavrularımız, aynı zamanda yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinerek sosyal gelişim de sağlayacak” diye konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık