Engelleri ortadan kaldıran sergi

Nilüfer Belediyesi Halk Evi anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Özel NİLVAK Koleji Ortaokulu öğrencileri ile Nilüfer Duyum İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri ‘En büyük engel sevgisizlik’ adlı projede bir araya geldi.

Engelleri ortadan kaldıran sergi
  • 13 Aralık 2018, Perşembe 13:16
Nilüfer Belediyesi, Özel NİLVAK Koleji, Duyum İşitme Engelliler Ortaokulu ve Bic firmasının ortak çalışmasıyla hayata geçirilen ‘En büyük engel sevgisizlik’ adlı resim sergisi, Halk Evi Fuaye Alanı’nda açıldı.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Özel NİLVAK Koleji Ortaokulu öğrencileri ile Nilüfer Duyum İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri ‘En büyük engel sevgisizlik’ adlı projede bir araya geldi. Proje kapsamında 40 öğrencinin eşli olarak resim yaptılar, kil ile de işaret dilinde arkadaşlığın sembolü olan “el” çalışmaları gerçekleştirdi. Fiziksel durumların ortak çalışmalara engel olamayacağını gözler önüne seren çalışma, yeni dostluklara da kapı açtı. Güzel anıların da yaşandığı proje sonunda ortaya çıkan ürünler sergide gözler önüne serildi. Serginin açılışına Nilüfer Belediye  Başkanı Mustafa Bozbey ve projeye katkı sunan kurum temsilcileri de katıldı. Eserleri tek tek yakından inceleyen Başkan Mustafa Bozbey, öğrencileri anlamlı  çalışmalarından dolayı kutladı. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık