Karamürsel yüzme havuzunda hummalı çalışma

Büyükşehir Belediyesi tarafından Karamürsel’de inşa edilen yarı olimpik yüzme havuzunun çalışmaları hummalı şekilde devam ediyor.

Karamürsel yüzme havuzunda hummalı çalışma
  • 07 Ekim 2018, Pazar 9:15

Karamürsel ilçesi geniş sahil bandıyla zaman zaman su sporlarına ev sahipliği yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bu sporlara katılacak yeni yeteneklerin yetişmesi için tesisler oluşturuyor. Yeni yüzücülerin yetişmesi için Karamürsel’e yarı olimpik yüzme havuzu yapan Büyükşehir Belediyesi, inşaat çalışmalarına hummalı bir şekilde devam ediyor. Metal kenet saç ile çatısı yapılacak olan yüzme havuzunun çehresi yavaş yavaş şekilleniyor.

EĞİTİM YERİ OLACAK
Yapının dış cephe mineral sıva, boya üst zemin kat seramik yer döşemesi imalatına devam ediliyor. C Blok üst zemin kat asma tavan imalatına da devam edilen yapının dış cephe tuğla kaplama imalatı sürüyor. Havuz içi su yalıtımı için çalışmalarını hızlandıran ekipler, alüminyum giydirme cephe, mekanik Vrf borulama, elektrik kablo tava ve elektrik pano imalatına son sürat devam ediyor. Tesis tamamlandığında su sporlarında kendini geliştirmek isteyen gençlerin eğitim yeri olacak.

18 BİN METREKARE ALAN
18 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilen yüzme havuzu, toplam 5 bin 346 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Yapı, alt zemin kat, zemin kat ve 1 kat şeklinde inşa ediliyor. Alt zemin katta bay ve bayan spor salonları, mescit, mekanik ve elektrik teknik odaları ve wc bulunacak.

YARI OLİMPİK HAVUZ
Üst zemin katta 12,50 metre çarpı 25,00 metre ebatlarında yarı olimpik yüzme havuzu, 3 metre çarpı 7 metre çocuk havuzu kafeterya, soyunma odaları, idari ofisler ve seminer salonu yer alacak. 1.kat ise spor salonları, 150 kişilik tribün ve wc’lerden oluşacak. Metal kenet saç ile çatısı yapılacak olan yapının çevresinde, andazit plaktaş ve bordür malzemeleri kullanılacak.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık