İnegöl’de Hijyenik Kurban Kesim Alanları Halkın Hizmetinde

İnegöl Belediyesi’nin vatandaşların kurbanlarını hijyenik ortamlarda kesebilmesi için şehrin muhtelif bölgelerinde hazırladığı 8 farklı kurban kesim alanı, sabahın ilk saatlerinden itibaren ilçe halkının hizmetine sunuldu. İnegöl Belediyesi, yaptığı planlama kapsamında bayramın İnegöl’de sorunsuz bir şekilde geçmesi adına yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda kurban bayramı öncesi şehrin 8 farklı noktasında kurban kesim alanları oluşturularak, vatandaşların kurban ibadetlerini sağlıklı ve hijyenik ortamlarda yapabilme olanağı sunuluyor. NAMAZIN HEMEN ARDINDAN KURBAN KESİMLERİ BAŞLADIKurban bayramı öncesi şehir içerisinde kirlilik yaşanmaması için muhtelif bölgelerde 115 adet kurban atık çukuru oluşturan İnegöl Belediyesi, kurbanların hijyenik ortamlarda kesilebilmesi için de hazırlanan 8 farklı kurban kesim alanını bugün (bayramın 1’inci günü) sabahın ilk saatlerinden itibaren ilçe halkının hizmetine sunuldu. Merpa, Cumartesi Pazar yeri, Pazartesi Pazar yeri, Mesudiye Pazar Yeri (muhtarlık yanı), Alanyurt Salı Pazarı, Mahmudiye mezarlığı karışışı boş arsa, Cumhuriyet mahallesi afet blokları ve Fatih mahallesi afet blokları olmak üzere 8 farklı bölgede sabahın ilk saatlerinden itibaren vatandaşlar aileleriyle birlikte gelerek bu alanlarda kurbanlarını kesmeye başladı. İnegöl Belediyesi tarafından aydınlatmaları ve alanların kurban kesimine hazır hale getirilmesi sağlanarak hijyenik ortamlarda kurban kesimlerinin yapılması sağlanıyor. KURBAN ATIK ÇUKURLARI VE KESİM ALANLARINI 153 HATTINDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZVatandaşların büyük beğenisini toplayan bu hizmet, aynı zamanda gelişi güzel alanlarda kurban kesilmesi ve çevre kirliliğini de önleme adına önem arz ederken, kurban kesim alanları günün her saati dolup taşmaya başladı. Belediye Başkanı Alper Taban, bayram hazırlıkları çerçevesinde şehrimizin çeşitli mahallelerinde tespit edilen muhtelif yerlerde 115 adet kurban atık kuyusu oluşturulduğunu da hatırlattı. Taban, vatandaşların kurban kesim alanları ve kurban atık çukurlarının yerlerini bilmeyen vatandaşlara Alo 153 hattına başvurabileceklerini ifade ederek; “Aynı zamanda sosyal medyadan da bu alanları duyuracağız ve mahalle muhtarlıklarımızda da listeler asılarak kurban atık çukurlarının yerleri duyurulacak” dedi. ASKI DEMİRİ, POŞET, KANCA DAĞITIMLARI YAPILIYORSağlanan hizmetin sadece kurban kesim alanlarının belirlenmesi olmadığını kaydeden Taban; “Belirtilen kesim bölgelerinde; kesim yerleri ve kurban parçalama askıları montajı yapıldı. Kurban kesim yerlerinde vatandaşlarımıza kanca dağıtımı gerçekleştirilirken, yine kurban askı demirleri de kuruldu. Vatandaşlarımıza kurban kesim alanlarında Belediyemiz tarafından kurban etlerini koymaları için poşet dağıtımı da yapılıyor. Atık toplamak için de ayrıca 14 adet 5 m3’lük büyük konteynerler kesim yerlerinde hazır hale getirildi” diye konuştu.

İnegöl’de Hijyenik Kurban Kesim Alanları Halkın Hizmetinde
  • 21 Ağustos 2018, Salı 14:31

İnegöl Belediyesi’nin vatandaşların kurbanlarını hijyenik ortamlarda kesebilmesi için şehrin muhtelif bölgelerinde hazırladığı 8 farklı kurban kesim alanı, sabahın ilk saatlerinden itibaren ilçe halkının hizmetine sunuldu.

İnegöl Belediyesi, yaptığı planlama kapsamında bayramın İnegöl’de sorunsuz bir şekilde geçmesi adına yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda kurban bayramı öncesi şehrin 8 farklı noktasında kurban kesim alanları oluşturularak, vatandaşların kurban ibadetlerini sağlıklı ve hijyenik ortamlarda yapabilme olanağı sunuluyor.

NAMAZIN HEMEN ARDINDAN KURBAN KESİMLERİ BAŞLADI
Kurban bayramı öncesi şehir içerisinde kirlilik yaşanmaması için muhtelif bölgelerde 115 adet kurban atık çukuru oluşturan İnegöl Belediyesi, kurbanların hijyenik ortamlarda kesilebilmesi için de hazırlanan 8 farklı kurban kesim alanını bugün (bayramın 1’inci günü) sabahın ilk saatlerinden itibaren ilçe halkının hizmetine sunuldu. Merpa, Cumartesi Pazar yeri, Pazartesi Pazar yeri, Mesudiye Pazar Yeri (muhtarlık yanı), Alanyurt Salı Pazarı, Mahmudiye mezarlığı karışışı boş arsa, Cumhuriyet mahallesi afet blokları ve Fatih mahallesi afet blokları olmak üzere 8 farklı bölgede sabahın ilk saatlerinden itibaren vatandaşlar aileleriyle birlikte gelerek bu alanlarda kurbanlarını kesmeye başladı. İnegöl Belediyesi tarafından aydınlatmaları ve alanların kurban kesimine hazır hale getirilmesi sağlanarak hijyenik ortamlarda kurban kesimlerinin yapılması sağlanıyor.

KURBAN ATIK ÇUKURLARI VE KESİM ALANLARINI 153 HATTINDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ
Vatandaşların büyük beğenisini toplayan bu hizmet, aynı zamanda gelişi güzel alanlarda kurban kesilmesi ve çevre kirliliğini de önleme adına önem arz ederken, kurban kesim alanları günün her saati dolup taşmaya başladı. Belediye Başkanı Alper Taban, bayram hazırlıkları çerçevesinde şehrimizin çeşitli mahallelerinde tespit edilen muhtelif yerlerde 115 adet kurban atık kuyusu oluşturulduğunu da hatırlattı. Taban, vatandaşların kurban kesim alanları ve kurban atık çukurlarının yerlerini bilmeyen vatandaşlara Alo 153 hattına başvurabileceklerini ifade ederek; “Aynı zamanda sosyal medyadan da bu alanları duyuracağız ve mahalle muhtarlıklarımızda da listeler asılarak kurban atık çukurlarının yerleri duyurulacak” dedi.

ASKI DEMİRİ, POŞET, KANCA DAĞITIMLARI YAPILIYOR
Sağlanan hizmetin sadece kurban kesim alanlarının belirlenmesi olmadığını kaydeden Taban; “Belirtilen kesim bölgelerinde; kesim yerleri ve kurban parçalama askıları montajı yapıldı. Kurban kesim yerlerinde vatandaşlarımıza kanca dağıtımı gerçekleştirilirken, yine kurban askı demirleri de kuruldu. Vatandaşlarımıza kurban kesim alanlarında Belediyemiz tarafından kurban etlerini koymaları için poşet dağıtımı da yapılıyor. Atık toplamak için de ayrıca 14 adet 5 m3’lük büyük konteynerler kesim yerlerinde hazır hale getirildi” diye konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık