Fatih Parkı'nda yenileme çalışmalarına başlandı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Fatih Parkı Yeniden Düzenleme Projesi kapsamında yapım çalışmalarına başladı.

Fatih Parkı'nda yenileme çalışmalarına başlandı
  • 24 Eylül 2018, Pazartesi 0:00

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Fatih Parkı Yeniden Düzenleme Projesi kapsamında yapım çalışmalarına başladı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Fatih Parkı’nı bugün ki haliyle kıyaslanamayacak kadar güzel bir hale getireceğiz. Ağaçlarımızı hassasiyetle koruyacağız. Fatih Parkı’nı halkımızın uğrak bir mekânı haline getireceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihale neticesinde yapımına başlanılan proje kapsamında 9600 m2’lik Fatih Parkı’nda bulunan çocuk oyun alanı yenilenecek, 4 adet çay ocağı ile 1 adet kış bahçesi yapılacak ve örtü sistemleri yenilenecek. Parkta, bazalt ve granit ile deck zemin döşeme yapılacak. WC’ler tümüyle yenilenerek engelli vatandaşların kullanımı uygun hale getirilecek. Proje kapsamında parktaki aydınlatma sistemi de yenilenirken bu çalışmalar sırasında parkta bulunan hiçbir ağaca zarar verilmeyecek.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Meydan Parkı’ndaki düzenlemelerden sonra Fatih Parkı’nın düzenlenmesine de başladıklarını dile getirerek,”Meydan Parkı’nın eski hali hepimizin malumu. Her tarafından araçların geçtiği, plastik sandalyelerin bulunduğu, çay içmek istemeyenlerin oturabileceği alanların son derece kısıtlı olduğu bir alandı. Ama yaptığımız yeni düzenlemelerle birlikte 24 saat yaşayan gerçek bir meydan haline geldi. İnsanlarımız bir şey içmeden de Meydan Parkı’nın güzelliklerini doyasıya yaşıyor. Şimdi sıra Fatih Parkı’na geldi. Burayı da bugün ki haliyle kıyaslanamayacak kadar güzel bir hale getireceğiz. Ağaçlarımızı hassasiyetle koruyacağız. Fatih Parkı’nı halkımızın uğrak bir mekânı haline getireceğiz” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık