BÜYÜKŞEHİR İLÇELERDE YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR İLÇELERDE YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR İLÇELERDE YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR
  • 18 Ekim 2018, Perşembe 0:00

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan alanlarda yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. ESKİ'ye bağlı ekipler son olarak Gündüzler Mahallesi'nde gerçekleştirdiği çalışmalar ile mahallenin su sorununu ortadan kaldırdı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kuraklığın etkisini azaltmak ve vatandaşların temiz su ihtiyacını karşılamak amacıyla yürüttüğü çalışmalara ara vermeden devam ediyor. ESKİ'ye bağlı ekipler, mevsim normallerinin altında yağış alması nedeniyle kaynak sularının azalmaya başladığı Gündüzler Mahallesi'nde drenaj ve kaptaj çalışmalarını tamamladı. Kuraklık nedeniyle su sıkıntısı yaşanan Gündüzler Mahallesi'nde incelemelerde bulunan ESKİ, yürüttüğü çalışmalar ile su seviyesini arttırmayı başardı. Dört adet içme suyu kaynak başını kepçe yardımıyla açan ekipler, Gündüzler Mahallesi'ndeki içme suyu sıkıntısını giderdi.

Yapılan yatırımlarla ilgili konuşan Gündüzler Derneği Başkanı Selim Kurnaz  "Mevsim şartları yüzünden sıkıntı yaşayan mahallemizin su sıkıntısını gideren ESKİ çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Hem alt yapı hem de üst yapı çalışmaları dolayısıyla Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz" dedi.

ESKİ tarafından yürütülen çalışmalardan ve yapılan yatırımlardan çok memnun olduklarını ifade eden Gündüzler Mahallesi sakinlerinden Mehmet Açıkbaş ise "Mahallemiz su sıkıntısı çekiyordu. Biz de durumu Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen'e bildirdik.  Kendisi de haberi aldığı gibi tüm imkânları seferber ederek ekiplerini mahallemize yönlendirdi. Özveriyle çalışan ekiplerin kaynak arama çalışmaları sonuçlandı ve mahallemizin su sıkıntısı ortadan kalkmış oldu" şeklinde konuştu.

Küresel ısınmaya bağlı susuzluk tehlikesinin her geçen gün daha da arttığı günümüzde, sınırlı su kaynaklarının temiz tutulmasına özen gösterilmesi gerektiğini ifade eden ESKİ yetkilileri ise il ve ilçe merkezi ile kırsal bölgelerde alt yapı çalışmalarının hızla devam ettiğinin altını çizdi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık