Bulgaristan Konsolosu’ndan Başkan Bozbey’e ziyaret

Göreve yeni başlayan Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Veselin Bojilov, Ticari Müşavir Aleksandar Aleksandrov ile birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Halk Evi’nde gerçekleşen ziyarette Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Naci Kale de yer aldı. Nilüfer Belediyesi olarak uzun yıllardır hükümet ve yerel yönetimler nezdinde iyi ilişkiler kurduklarını belirten Başkan Bozbey, bu ilişkileri her geçen gün geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti. Başkan Bozbey şöyle konuştu: “Nilüfer’in ilk kardeş şehri 1995 yılında Ardino oldu. Daha sonra Pernik, Asenovgrad ile iyi ilişkiler kurduk. Konsoloslarımız ve Başkonsoloslarımızla zaman zaman görüşüyoruz, desteklerini alıyoruz. İlişkiler konusunda aramızda sağlam bir bağ var. Bunu da her geçen gün geliştirmeye çalışıyoruz.” Veselin Bojilov’a görevinde başarılar dileyen Başkan Mustafa Bozbey, desteğe her zaman hazır olduklarını ifade etti. “ İYİ İLİŞKİLERİN DEVAM ETMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ” 20 Ağustos tarihinde göreve başladığını söyleyen Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bojilov da Bursa’da görev yapmanın heyecanını yaşadığını ifade etti. Bojilov, “İyi ilişkilerin devam etmesi adına çalışacağız. Eminim sık sık bir araya gelecek, iyi bir ortamda birlikte çalışacağız” dedi. Nilüfer Belediyesi’nin iyi ilişkiler kurma noktasında gösterdiği çabayı ve bugüne kadar verdiği büyük katkıyı bildiğini vurgulayan Veselin Bojilov, Başkan Mustafa Bozbey’e teşekkür etti. Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Veselin Bojilov, Başkan Bozbey’in daveti üzerine 8. Nilüfer Görükle Balkan Panayırı’na katılacaklarını da dile getirdi. Ziyaretin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Konsolosu Veselin Bojilov’a, “Duruyoruz” etkinliğinde 5 bin 990 kişiyle oluşturulan Atatürk portresini  armağan etti. Başkan Bozbey daha sonra, Nilüfer Belediyesi Halk Evi’ni, Nilüfer “Barış Meclisi”ni, Basın Toplantı Odası’nı ve Cumhuriyet Meydanı’nı da konuk konsolosa gezdirerek bilgi verdi.

Bulgaristan Konsolosu’ndan Başkan Bozbey’e ziyaret
  • 19 Eylül 2018, Çarşamba 10:05
Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Veselin Bojilov, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Başkan Bozbey, iki ülke arasındaki ilişkilerin artması için çaba gösterdiklerini söyledi.

Göreve yeni başlayan Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Veselin Bojilov, Ticari Müşavir Aleksandar Aleksandrov ile birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Halk Evi’nde gerçekleşen ziyarette Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Naci Kale de yer aldı. Nilüfer Belediyesi olarak uzun yıllardır hükümet ve yerel yönetimler nezdinde iyi ilişkiler kurduklarını belirten Başkan Bozbey, bu ilişkileri her geçen gün geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti. Başkan Bozbey şöyle konuştu: “Nilüfer’in ilk kardeş şehri 1995 yılında Ardino oldu. Daha sonra Pernik, Asenovgrad ile iyi ilişkiler kurduk. Konsoloslarımız ve Başkonsoloslarımızla zaman zaman görüşüyoruz, desteklerini alıyoruz. İlişkiler konusunda aramızda sağlam bir bağ var. Bunu da her geçen gün geliştirmeye çalışıyoruz.”

Veselin Bojilov’a görevinde başarılar dileyen Başkan Mustafa Bozbey, desteğe her zaman hazır olduklarını ifade etti.


“ İYİ İLİŞKİLERİN DEVAM ETMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”


20 Ağustos tarihinde göreve başladığını söyleyen Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bojilov da Bursa’da görev yapmanın heyecanını yaşadığını ifade etti. Bojilov, “İyi ilişkilerin devam etmesi adına çalışacağız. Eminim sık sık bir araya gelecek, iyi bir ortamda birlikte çalışacağız” dedi. Nilüfer Belediyesi’nin iyi ilişkiler kurma noktasında gösterdiği çabayı ve bugüne kadar verdiği büyük katkıyı bildiğini vurgulayan Veselin Bojilov, Başkan Mustafa Bozbey’e teşekkür etti. Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Veselin Bojilov, Başkan Bozbey’in daveti üzerine 8. Nilüfer Görükle Balkan Panayırı’na katılacaklarını da dile getirdi.

Ziyaretin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Konsolosu Veselin Bojilov’a, “Duruyoruz” etkinliğinde 5 bin 990 kişiyle oluşturulan Atatürk portresini  armağan etti. Başkan Bozbey daha sonra, Nilüfer Belediyesi Halk Evi’ni, Nilüfer “Barış Meclisi”ni, Basın Toplantı Odası’nı ve Cumhuriyet Meydanı’nı da konuk konsolosa gezdirerek bilgi verdi. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık