1 ton 500 kg bozuk zeytin imha edildi

1 ton 500 kg bozuk zeytin imha edildi

1 ton 500 kg bozuk zeytin imha edildi
  • 01 Ekim 2018, Pazartesi 17:34

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi gıda kontrol ekipleri, Sur İlçesi’nde yaptığı denetimler sırasında bir işyerinde bozuk 1 ton 500 kilogram zeytin ele geçirdi.

Halkın sağlıklı gıda ürünlerine ulaşabilmesi için gıda denetimlerini sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Birimi, Sur Belediyesi Zabıta ekiplerinin de katılımıyla ilçede yaptığı denetimlerde 1 ton 500 kilogram bozuk zeytine el koydu. Tutanakla el konulan zeytinler Karacadağ’da yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çöp Depolama Sahası’nda kontrollü bir şekilde imha edildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Faysal Hatipoğlu, yaptığı açıklamada vatandaşların sağlıklı gıdaya ulaşması için denetimlerin kent merkezi ve dış ilçelerde aralıksız sürdüğünü belirtti. Hijyen kurallarına uymayan işyerlerine gerekli cezai işlemlerin uygulandığını belirten Hatipoğlu, vatandaşların ürün alırken dikkatli olması için uyarıda bulundu. Ürünlerde özellikle son kullanma tarihlerin kontrol ederek alınması gerektiğine dikkat çeken Hatipoğlu, vatandaşların karşılaştığı olumsuz durumları Büyükşehir Belediyesi ‘Alo 153’ hattına bildirmelerini istedi. Hatipoğlu, vatandaşlardan gelen şikayetlerin titizlikle değerlendirildiğini ve ekiplerin hızlı bir şekilde müdahale ettiğini vurguladı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık