BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE DANIŞMANLAR GÖNDERİLDİLER Mİ?

Bursa Büyük Şehir Belediyesi web sitesinden, Başkan Alinur Aktaş'ın danışmanlarının isimleri kaldırıldı.Başkan aleyhine yarattığı polemikler nedeniyle Kenan Kibar'ın görevden alınması son zamanlarda beklenilen durum iken diğer iki danışmanın da adlarının silinmiş olması , sürpriz olarak değerlendiriliyor.

BURSA  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE DANIŞMANLAR GÖNDERİLDİLER Mİ?
  • 02 Mayıs 2020, Cumartesi 13:53

Son yapılan  seçimlerde  , sağ oyların  deposu  ve Ak Parti’nin kalesi durumundaki  şehirlerden olan  Bursa’da  az farkla  kazanılan seçim sonucu, partiye  gönül verenler tarafından  buruk bir sevinç  ve endişeyle karşılanmıştı.

Cumhuriyet Halk  Partisi  Başkan Adayı  Mustafa  Bozbey  karşısında  az farkla kazanılan seçim sonucu,doğru ve hızlı  bir şekilde  çalışılmaz  ve kişisel menfaatlar  peşinde  koşulursa, Bursa’nın  sonraki seçimde geçmişte Ak Parti’nin kalelerinden birisi olmasına rağmen kaybedilebileceği ihtimali, partinin yönetim  katlarında dillendiriliyordu..

Aradan  geçen bir  yıldan fazla  süre  sonrasında   Başkan Alinur Aktaş,beklenmedik  bir  şekilde  belediye iştiraki  şirketlerde  yaptığı yönetim  değişiklikleriyle  dikkat çekmişti.

Başkan  Aktaş’ın  şirketlerde  yaptığı  değişikliklerden sonra ,  bir revizyon da  danışmanlarını  ‘’kovarak’’ yaptığı iddia ediliyor..

Bursa  Büyükşehir   Belediyesi  web sitesi  https://www.bursa.bel.tr/baskan-danismanlari/idari/128   adresinde  yer alan  danışman  bilgileri  , siteden  kaldırıldı .

 

Basına  konuyla alakalı  henüz bir  açıklama  yapılmazken ,  sosyal medyada  28 Nisan’da  Erdal Şahan  ‘’ Bursa  Büyükşehir Belediyesi ile Kenan Kibar’ın  yolları ayrılıyor mu ?’’   paylaşımı ile  içerden  gelen  ilk sızıntıyı  paylaştı..

 

Daha  sonra ise   uzun  bir süredir  Kenan Kibar  ve   arkadaşlarıyla  medya ve  mahkemeler  kanalıyla   bir  savaş yürüten  Necmi İnce,  bombayı  patlattı ve  Kenan Kibar’ın  kovulduğunu  kamuoyu ile  paylaştı ..   http://www.bursahabermerkezi.com/kenan-kibar-ve-ahalisinin-hazin-sonu-makale,123.html

Bursa  kulislerinde  ise  başta Kenan Kibar  ve  diğer danışmanların  vakitlerini   ve mesailerini Bursa  Büyükşehir  Belediyesi icraat ve faaliyetleri  yerine  ,kendi ‘’ özel işlerine’’ harcadıkları , bu nedenle Başkan Aktaş’ın şimşeklerini   üzerlerine çektikleri konuşuluyor.

 

Geçtiğimiz  aylarda   bir inşaat firması  tarafından  satın alınan   www.enbursa.com  sitesinin  reklamları , izledikleri  yayın  politikası  nedeniyle  Bursa  Büyükşehir Belediyesi  tarafından kesilmişti.

Sonrasında 20 Mart’ta    Yüksel Baysal’ ın  yazısı ile Kenan Kibar’ın  ENBURSA  sahipleriyle şirket merkezinde  görüşmede  olduğu  ‘’deşifre’’  olunca,  Başkan  Alinur Aktaş’ın  bu duruma ne diyeceği nasıl  bir karar  alacağı  merakla bekleniyordu . http://www.enbursa.com/yazarlar/yuksel-baysal-35/bir-haberi-nasil-atladim-9493.html

Kenan  Kibar’ın  görevden  alındığı   Necmi İnce  tarafından gazetesinde  yazılınca, enbursa  tarafından  ilginç bir şekilde   Necmi İnce  tarafından  ortaya  çıkarılan ve  Başkan Alinur Aktaş’ı  zorda bırakan eski tarihli  bir imar  rantı  haberi  yayına verildi ..  http://www.enbursa.com/haber/bursa-nin-konustugu-imar-kiyagi-117916.html

 

 

 

Göründüğü kadarıyla an olarak  Bursa  Ticaret  Borsası,  Bursa  Ticaret ve Sanayi Odası, BEBKA, Uludağ Üniversitesi, LİMAK Enerji, Medikalpark, Hayat Hastanesi gibi  şehrin  bütün  bilinen markalarını BPR ve taşeron ortaklar  eliyle  kontrol eden  Kenan Kibar, kendi tabiriyle ‘’köfteci Necmi’’  karşısında   hezimete  uğramış  görünüyor.

 

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden ise hafta başında danışmanların durumu hakkında kamuoyuna resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık