Başkan Zeydan Karalar, 19 Mayıs’ın 100. Yıl Kutlamalarına Katıldı

Başkan Zeydan Karalar’dan laik, modern, bağımsız ve sonsuza kadar yaşayacak Türkiye vurgusu    Adana’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda 100.

Başkan Zeydan Karalar, 19 Mayıs’ın 100. Yıl Kutlamalarına Katıldı
  • 20 Mayıs 2019, Pazartesi 6:47

 Başkan Zeydan Karalar’dan laik, modern, bağımsız ve sonsuza kadar yaşayacak Türkiye vurgusu

 Adana’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda 100. Yıl coşkusu

Uğur Mumcu Meydanı’ndaki tören ve kutlamalara katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 19 Mayıs 1919’un 100. yılında, kutlamaların daha bir anlam kazandığını ve Türk gençliğinin, modern, laik, bağımsız Türkiye’yi sonsuza kadar yaşatacağına yürekten inandığını söyledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Adana’da törenlerle kutlandı. Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen büyük kutlama törenine Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, askeri ve sivil erkan, konuklar ve Adanalılar katıldı.

Öğrencilerin şiir okuduğu ve kenti yönetenlere çiçek verdiği kutlamalarda,19 Mayıs nedeniyle gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller sunuldu. Törende halk oyunları, dans ve çeşitli spor dallarında gösteriler yapıldı.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık