ANKARA İTFAİYESİNE ÖVGÜ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara İtfaiyesi Daire Başkanlığı, 'Kurtarma Günleri' haftası kapsamında 'Trafik Kazalarına Müdahale'' konulu eğitim programı düzenledi.

ANKARA İTFAİYESİNE ÖVGÜ
  • 12 Eylül 2018, Çarşamba 7:17

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANKARA İTFAİYESİ DAİRE BAŞKANLIĞI, İTFAİYE PERSONELİNE, “KURTARMA GÜNLERİ” HAFTASINDA, “TRAFİK KAZALARINA MÜDAHALE’’ KONULU EĞİTİM VERDİ

BU YIL İLK KEZ DÜZENLENEN EĞİTİM PROGRAMINA HOLLANDALI EĞİTMENLER KATILIRKEN, SON TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ KESİCİLER VE AYIRICILARLA İLGİLİ UYGULAMALI VE TEORİK BİLGİ VERİLDİ

          Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara İtfaiyesi Daire Başkanlığı, “Kurtarma Günleri” haftası kapsamında “Trafik Kazalarına Müdahale’’ konulu eğitim programı düzenledi.

      Bu yıl ilk kez düzenlenen eğitim programına katılan Hollandalı Eğitim Danışmanı Ronald De Zanger, Ankara İtfaiye personeline uygulamalı ve teorik eğitim verdi. Ankara’nın çeşitli ilçelerinden gelen 48 İtfaiye personeline, son teknoloji ürünü kesiciler ve ayırıcıların kullanımı konusunda ayrıntılı bilgi verildi.

ARAÇLAR TEKNOLOJİK ALETLERLE PARÇALARA AYRILDI

       Hidrolik ekipmanlarla parçalanarak kesilen araçlar üzerinde gösterilen pratik eğitimde, trafik kazalarının farklı senaryoları işlendi.

       Eğitimde olay yerine en hızlı şekilde ulaşım ve ilk müdahalede izlenecek yöntemlerle birlikte araç içinde sıkışan kazazedelerin kurtarılma süreci de yeni model kesicilerle gösterildi.

HOLLANDALI UZMANDAN ÖVGÜ

          Uzman ekipler eşliğinde sık sık eğitim programları düzenleyecek olan Ankara İtfaiyesi, kaza sonrası kurtarma senaryoları, doğru müdahale teknikleri konusunda diğer ülkelerle deneyim paylaşımında bulunacak.

         Türkiye’ye ilk kez geldiğini ve Ankara İtfaiyesini diğer ülkelerin itfaiyelerine kıyasla oldukça başarılı bulduğunu söyleyen Hollandalı Eğitim Danışmanı Ronald De Zanger, tam not verdiği Ankara İtfaiyesi için şunları söyledi:

“Kesiciler, ayırıcılar ve hidrolik remler kullanılarak kaza esnasında kurtarma işlemini anlatıyoruz. Dünya çapında geziyorum, Ankara İtfaiyesi’nin kullandığı ekipman ve araçlar, dünya standartlarının üzerinde. Gerçekten kalite standardı yüksek son teknolojik aletlerle çalışıyorlar.”

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık