Oda Müziği'nde Jüri Özel Konseri

Osmangazi Belediyesi'nin klasik batı müziğini Anadolu insanına sevdirmek amacıyla bu yıl birincisini düzenlediği Oda Müziği Yarışması ve Festivali'nde dünyaca ünlü virtüözler sahne aldı.

Oda Müziği'nde Jüri Özel Konseri
  • 04 Şubat 2019, Pazartesi 17:50

Osmangazi Belediyesi’nin klasik batı müziğini Anadolu insanına sevdirmek amacıyla bu yıl birincisini düzenlediği Oda Müziği Yarışması ve Festivali’nde dünyaca ünlü virtüözler sahne aldı.  

Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Jüri Özel Konseri’nde Alman sanatçı Rebekka Hartmann ile Amerikalı sanatçı Ellen Jewett kemanda, Letonyalı ünlü piyanist Lauma Skride isepiyanoda dinleyicilere eşsiz müzik ziyafeti sundu. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği konser renkli görüntülere sahne olurken, sanatçıların oluşturdukları geniş repertuar dinleyicileri adeta mest etti. Klasik müziğin kültürel zenginliğini aktaran ünlü virtüözler, yaklaşık iki saat süren konser sonunda Bursalı müzikseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Oda Müziği Yarışması ve Festivali’nin öğrencilerin gelişimi için oldukça yararlı olduğunu belirten jüri üyeleri, Osmangazi Belediyesi’ne teşekkür ederek, organizasyonun gelecek yıllarda devam etmesini temenni etti.BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık