Dündar: 'Kadının Olduğu Yerde Huzur ve Barış Var'

Osmangazi Belediyesi’nin Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Dündar: 'Kadının Olduğu Yerde Huzur ve Barış Var'
  • 08 Mart 2018, Perşembe 12:29

Osmangazi Belediyesi’nin Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Dündar, mecliste yaptığı konuşmada tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Başkan Mustafa Dündar, Şubat Ayı’nda yapılan çalışmalara ilişkin meclis üyelerine bilgi verdi. Sözlerine, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan Dündar, “Kadınlarımız toplumun temel taşıdır. Kadını her zaman baş tacı, aile kurumunun mimarı gören bir medeniyetin, cenneti kadınların ayakları altına seren yüce bir dinin mensubuyuz. Bu anlamlı günün artık, kadınlara şiddetin son bulduğu bir başlangıç olmasını temenni ediyorum. Kadınların çok olduğu yerde huzur ve barış var. Kadın meclis üyelerimiz ile birlikte tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

Osmangazi Belediyesi açısından Şubat Ayı’nın temel atma ve açılış programlarıyla yoğun bir şekilde geçtiğini belirten Başkan Dündar, “16 Vizyon Projemiz arasında yer alan ve en büyük bütçeli projemiz olan Kaliteli Yaşam Merkezi’nin temelini attık. Bu projemizle, sosyal belediyecilik adına Türkiye’de ilki gerçekleştirmiş oluyoruz. Ayrıca, Bilgi Evleri’mizin en kapsamlısı olan Hüdavendigar Sosyal Gelişim Merkezi’ni açılışını gerçekleştirdik. Bunların yanı sıra Bursa’mızın yeşilini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bahar Mahallesi’nde güzel bir park ve meydan açılışı yaptık. Demirtaş bölgemizdeki pazar yerlerini sokaklardan kurtarıp daha rahat bir alana taşıdık” diye konuştu.

Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’nin Nisan Ayı’nda Bursa’da büyük bir coşku içinde gerçekleşeceğini ifade eden Dündar, “Fetih şenlikleri kapsamında düzenlediğimiz Uluslararası Tarihi Kent Koşusu Yarı Maratonu, Avrupa Atletizm Birliği tarafından en üst düzey olan 5 yıldız kategorisine alındı. Bu yılki yarışı TRT de canlı olarak yayınlayacak. Her yıl rekor katılımla gerçekleşen bu etkinliğimiz, şehrimizin tanıtımına ciddi katkı sağlıyor” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık