GÜRSU BELEDİYESİ ARGE VE İNOVASYONDA ÖRNEK OLUYOR

Gürsu’nun potansiyelini ortaya koyacak projeler üretmek amacıyla oluşturulan Arge ve İnovasyon Birimi, çalışmalarıyla örnek oluyor. Karaağaçlı Belde Belediye Başkanı Suphi &Oum...

GÜRSU BELEDİYESİ ARGE VE İNOVASYONDA ÖRNEK OLUYOR
  • 01 Ekim 2018, Pazartesi 0:00

Gürsu’nun potansiyelini ortaya koyacak projeler üretmek amacıyla oluşturulan Arge ve İnovasyon Birimi, çalışmalarıyla örnek oluyor.

Karaağaçlı Belde Belediye Başkanı Suphi Özbayram, Gürsu Belediyesi Arge ve İnovasyon Birimi’ni ziyaret ederek proje hazırlama çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Arge ve İnovasyon Birimi’nce yürütülen hibe proje hazırlama çalışmalarına ilişkin süreçleri inceleyen Karaağaçlı Belde Belediye Başkanı Suphi Özbayram, "Belde Belediyesi olmamız sebebi ile imkanlarımız çok kısıtlı. Merkezi bütçeden gelen kaynak beldemizde yatırım yapmamıza imkan vermiyor. İş olanakları az olduğu içinde çok göç veriyoruz. Bu noktada özellikle kırsal kalkınma ve kırsal turizm alanlarında hibe destekli projelere ihtiyacımız var. Başkan Işık’a ve bizlerle tecrübelerini ve yönlendirici fikirlerini paylaşan yetkililere teşekkür ediyorum  ” dedi.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Arge ve İnovasyon Birimimiz sürekli olarak hibe destekli projeler üretiyor. İlçemizin potansiyelini ortaya koyan birçok projeyi hayata geçirerek Gürsumuz’un gelişimine katkı sağlayan önemli yatırımlar gerçekleştirdik ve bu yöndeki çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bunun yanında, iş piyasalarının beklentilerine uygun nitelikli personel ve girişimci adayları yetiştiriyoruz. Birimimizle, potansiyel girişimcilere proje desteği sağlamanın yanında tecrübelerimizden faydalanmak isteyen kurum ve kuruluşlara da destek oluyoruz. Başkan Özbayram’a teveccühleri için teşekkür ediyorum.  ” dedi.

Başkan Özbayram'a Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Programları hakkında bilgi veren İşletme ve İştirakler Müdürü Hüseyin Özmen, "Proje üretmenin yanında eğitimler de düzenliyoruz. Bugüne kadar 910 kişiye sertifikalı eğitim verdik. Girişimcilik eğitimlerimiz devam ediyor. Bu kurslara Bursa'mızın her bölgesinden vatandaşımız geliyor. Birçok alanda da çeşitli eğitimler düzenliyoruz. Tarım, hayvancılık ve kırsal turizm alanında potansiyeli bulunan Karaağaçlı Beldesi’nde alternatif sektörler olarak seracılık, mantarcılık, arıcılık, ipek böceği yetiştiriciliği uygulanabilir. Devletimizin ve Avrupa birliğinin bu sektörlere yönelik ciddi destekleri var. Başkanımıza da bu noktada bilgi ve birikimlerimizi aktarmaktan memnuniyet duyduk" dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık