BÜYÜKŞEHİR'DEN YENİ BİR AİLE YAŞAM MERKEZİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'e yeni bir aile yaşam merkezi daha kazandırdı. Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Hanımlar Lokali'nin açılışını Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz yaptı.

BÜYÜKŞEHİR'DEN YENİ BİR AİLE YAŞAM MERKEZİ
  • 27 Eylül 2018, Perşembe 0:00

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ETLİK’TE YAPIMI TAMAMLANAN OSMANLI AİLE YAŞAM MERKEZİ VE HANIMLAR LOKALİ HİZMETE GİRDİ

-KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANI İHSAN YILMAZ TARAFINDAN AÇILIŞI YAPILAN MERKEZ’DE; HANIMLAR LOKALİ, GENÇLİK, YAŞLILAR VE ENGELLİLER MERKEZİ, ÇOCUK KULUBÜ, YÜZME HAVUZLARI VE SPOR SALONLARI DA YER ALIYOR

-YILMAZ:

“MERKEZLERİMİZDE YENİ BİR UYGULAMAYA GEÇİYORUZ. ANNE VE ÇOCUĞUNUN BİRLİKTE VE AYRI ETKİNLİKLERE KATILABİLECEKLERİ PROGRAMLAR HAZIRLIYORUZ”

         Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e yeni bir aile yaşam merkezi daha kazandırdı. Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Hanımlar Lokali’nin açılışını Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz yaptı.

Etlik’te bulunan Osmanlı Aile Yaşam Merkezi bünyesinde Hanımlar Lokali, Gençlik, Yaşlılar ve Engelliler Merkezi, Çocuk Kulübü, Kapalı pazar alanı, 140 araçlık otopark, bay-bayan yüzme havuzları, spor salonları, hamam, sauna ve buhar odaları yer alıyor.

ÇOK AMAÇLI MERKEZ

          Çok amaçlı bir merkez yaptıklarını belirten Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, yeni kurs ve programlarla çeşitlendirecekleri Aile Yaşam Merkezleri ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına yetişsin talimatı üzerine çalışmalarımızı tamamladık ve Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Hanımlar Lokali’ni hizmete açtık. Burasıyla birlikte Hanımlar Lokallerimizin sayısı 22 oldu.  Hanımlarımıza ve beylerimize yönelik çeşitli eğitim faaliyetleri, spor faaliyetleri ve seminerler verebileceğimiz yerler giderek artıyor. Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’mizde, 36 ayrı branşta kurslar olacak. Aynı zamanda yeni bir uygulama başlattık. Anne ve çocuk eğitim alanımız var. Günümüz şartlarında anne ile çocuğu bir araya getirip birlikte etkinlik yapmaları gerektiğini düşündük. Annelerimizin lokalden faydalanıp, yüzmeleri için fırsat yaratmış olacağız. Konferanslara katılabilecekler bu arada da çocuklarımıza, çocuk gelişimi uzmanlarımız eğitim faaliyeti yaptıracak.”

HEDEF 45 BİN KİŞİ

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaş memnuniyetini öncelediğini vurgulayan Yılmaz, “Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Hanımlar Lokali’nde bölge potansiyelini de düşünerek, 45 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Merkez’de; okuma odası-kitaplık, internet salonu, derslik, kurs odaları, oyun salonu, kabul salonu, mescit, erkek ve kadın olmak üzere 2 yarı olimpik yüzme havuzu, spor salonları, sauna ve hamamlar yer alırken, El Sanatları ve Hobi kursları, Enstrüman kursları, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Resim, İğne oyası, Ahşap Boyama, Cam Boyama, Seramik Boyama, Kokulu Taş, Keçe, Kağıt Rölyef, Takı Tasarımı, Taş Boyama, Mefruşat kursları da açılacak.

KİŞİSEL GELİŞİM

7’den 70’e semt sakinlerine hizmet verecek merkezde ayrıca İngilizceden Matematiğe, Fen bilgisinden Türkçeye, Osmanlıcadan Kuran-ı Kerim’e kadar çok sayıda kurs da yer alacak. “Huzurlu Aile, Güvenli Gelecek”, “İlim İrfan Yolunda Hanımlar”, “Sağlık’ta Bilinçliyiz”, “Aktif Anneler Mutlu Çocuklar” konulu kişisel gelişim seminerlerinin yoğun olarak düzenleneceği Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’nde, sosyologlar ve psikologlar aile danışmanlığı hizmeti de verecek.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık