Büyükşehir personeline ´Çek paylaş´ ödülü

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Çek Paylaş Birlikte Güzelleştirelim’ projesi kapsamında personele yönelik oluşturulan whatsapp ihbar hattına en çok bildirimde bulunan belediye çalışanları Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından ödüllendirildi.

Büyükşehir personeline ´Çek paylaş´ ödülü
  • 31 Ocak 2018, Çarşamba 16:35

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Çek Paylaş Birlikte Güzelleştirelim’ projesi kapsamında personele yönelik oluşturulan whatsapp ihbar hattına en çok bildirimde bulunan belediye çalışanları Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından ödüllendirildi. Başkan Aktaş, bu yıl ilk kez vatandaşa da açılan proje kapsamında, personelin whatsapp ihbar hattına fotoğraflarla ilettiği sıkıntıların hızlı şekilde çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Makamda bir araya geldi

Bursa’yı marka şehirler statüsüne taşıma yönünde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanları, ‘Çek Paylaş Birlikte Güzelleştirelim’ projesi kapsamında kentin problemlerine anında çözüm bulunmasına da katkı sağlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Çek Paylaş Birlikte Güzelleştirelim’ projesi kapsamında kentte karşılaştıkları sıkıntıları whatsapp ihbar hattı ile Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerine fotoğraflı olarak ulaştıran ve sıkıntıların giderilmesi noktasında en çok ihbarı yapan personele ödül verdi. Başkan Aktaş, çeşitli birimlerden çalışanlarla Büyükşehir Belediyesi hizmet binasındaki makamında bir araya geldi.

“Sıkıntıları birlikte giderelim”

Başkan Aktaş, Bursa’nın sıkıntılarının giderilmesi noktasında duyarlılık gösteren personele teşekkür etti. 3 milyonluk bir şehir olduklarını ve hızlı gelişime paralel olarak işleyişte belli başlı sıkıntıların baş gösterebildiğini ifade eden Başkan Aktaş, “İnanıyorum ki bu konuda hem çalışanlarımız hem de vatandaşlarımız daha hassas olursa, şehrimizin eksikliklerini de seri şekilde çözüme kavuştururuz” dedi.

Vatandaşa ‘ihbar’ çağrısı

Başkan Aktaş, daha önce sadece personele yönelik olan ‘Çek Paylaş Birlikte Güzelleştirelim’ projesinin bu yıl vatandaşa da açıldığını ifade etti. Arzu eden Bursalıların ilgili hatlardan Büyükşehir’e ulaşabileceğini ve gördükleri aksaklıkları yetkili birimlere ulaştırabileceğini söyleyen Başkan Aktaş, “Bursa doğudan 45 kilometre batıdan da 90 kilometre uzunluğa sahip, büyük bir şehir. Takdir edersiniz ki her ilçenin ya da her mahallenin kendisine göre sıkıntıları var. Vatandaşlarımızın ‘Çek Paylaş Birlikte Güzelleştirelim’ sistemiyle bize ulaşarak daha verimli katkı sunabileceğini düşünüyorum. Bu konuda duyarlılık gösteren herkese şimdiden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başvuruya sıkı takip

Belediye personeli, proje kapsamında günlük hayatında karşılaştığı, kamu hizmet alanına giren uygunsuzlukların fotoğraflarını whatsapp hattı ile paylaşıyor. BİKOM görevlisi, paylaşılan bilgiyi daha önceden belirlenmiş belediye görevlisine iletiyor. Böylelikle tedbir alınması ya da gereğinin yapılması sağlanıyor. BİKOM görevlisi, ayrıca durumu Ş.Ö.K sistemine kaydedip ilgili birime de ulaştırıyor. Paylaşım sahibine whatsapp üzerinden başvuru bilgisi veriliyor.

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık