Büyükşehir Belediyesi’nden çocuklara Sünnet Şöleni

Büyükşehir Belediyesi’nden çocuklara Sünnet Şöleni

Büyükşehir Belediyesi’nden çocuklara Sünnet Şöleni
  • 26 Temmuz 2018, Perşembe 17:50

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çalışma Sosyal ve Aile Bakanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğü bünyesinde koruma altında kalan dezavantajlı erkek çocuklar için sünnet şöleni ve kına gecesi düzenledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Çalışma Sosyal ve Aile Bakanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğü bünyesinde koruma altında kalan erkek çocuklar için sünnet şöleni ve kına gecesi düzenledi. Gazi Köşkü Hevsel Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen geceye Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla'nın eşi Hanımefendi Lütfiye Atilla, STK temsilcileri, kamu kurum yetkilileri ve koruyucu aileler olmak üzere 250 kişi katıldı.

Çocuklar süslenen araçlarla şehir turu attı

Şölen için sünnet kostümleri giydirilerek hazırlanan çocuklar, Büyükşehir Belediyesi tarafından süslenen otobüslerle bulundukları yerden alınıp şehir turu attı. Şehir turunun ardından Gazi Köşkü’ne getirilen çocukları Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın eşi Hanımefendi Lütfiye Atilla karşıladı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Sünnet Şöleni’nde Mevlit-i Şerif okundu ve dualar edildi. Düzenlenen programda sünnet edilen çocuklar, kendileri için hazırlanan sünnet tahtına oturdu.  

Çocuklara kına yakıldı

Sünnet Şöleni’nde çocuklar halay çekti, palyaçolar eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak eğlenceli dakikalar geçirdi. Çocuklarla birlikte halay çeken Hanımefendi Atilla, ardından kına yakma merasiminde çocukların avuçlarına kına yakarak çeşitli hediyeler dağıttı. Çocuklar ve katılımcılarla yakından ilgilenen Hanımefendi Atilla, sorun ve taleplerini de dinledi.

Sünnet Şöleni’ne katlan çocuklar ile katılımcılar,Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Cumali Atilla’ya etkinlikten dolayı teşekkür ettiler.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık