Başkan Gümrükçüoğlu kurbanını Diyanet vekaletiyle bağışladı

? Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Türk Diyanet Vakfının velakeetn kurban bağışı kampanyasına iştirak ederek kurban bağışında bulundu.

Başkan Gümrükçüoğlu kurbanını Diyanet vekaletiyle bağışladı
  • 31 Temmuz 2018, Salı 0:00

Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, Başkan Gümrükçüoğlu’nu makamında ziyaret ederek kurban vekaletini aldı. Başkan Gümrükçüoğlu, hemşehrilerini Diyanet Vakfının kurban bağış çalışmalarına katılmaya davet etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk Diyanet Vakfının kurban bağış kampanyasının büyük önem taşıdığını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, hemşehrilerini Diyanet Vakfının kurban bağış çalışmalarına katılmaya davet etti. Kurban bağışının önemine dikkat çeken Gümrükçüoğlu, “Diyanet Vakfımızın, Diyanet İşleri Başkanlığımızın kurban bağışı ile ilgili yürüttüğü kampanyalara kadirşinaz halkımızın çok büyük destek vereceğini kendilerine ifade ettim. Bende kurbanımı Diyanet İşleri Başkanlığımız vasıtasıyla bağışlamaktan sevinç duyuyorum. Zira onlar İslam coğrafyasında nerede yokluk varsa orada oluyorlşar. Nerede mukaddes bir mekanımız varsa oraların tekrar ihya edilmesinde, bunların yanında bütün insanlığın nerede fakirliği, ihtiyacı, tabi afeti, seli, deperimi varsa Müslümanlığın insan sevgisi ve medeniyet anlayışı ile devletimizin ve miletimizin en büyük temsilciliğini sürdürüyorlar. Bu bakımdamn halkımızı Diyanet İşleri Başkanlığımızın kurban kampanyasına katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın ise desteklerinden ötürü Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür etti. Aydın, “Sayın Başkanımıza verdiği destekten ötürü çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın vekalekten kurban kampanyasına katılmış olması halkımızın kampanyamıza teveccühünü arttıracaktır. İnşallah bu bayram muhabbetin, sevginin artmaısna vesile olur, keseceğimiz kurbanlar yurt içi ve yurt dışında İslam kardeşliğinin ve insanlığın muhabbetine vesile olur” ifadelerini kullandı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık