ARNAVUTKÖY BALIKÇI BARINAĞI YENİLENİYOR

ARNAVUTKÖY BALIKÇI BARINAĞI YENİLENİYOR

ARNAVUTKÖY BALIKÇI BARINAĞI YENİLENİYOR
  • 04 Mayıs 2015, Pazartesi 0:00

Mudanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Arnavutköy Balıkçı Barınağı’nın çöken ve bozulan beton zemini, elektrik hattı ve çevre düzenlemesi çalışmaları tamamlanıyor.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Balıkçı barınağımızın denize açık olan dış mendireğinde önemli boyutta zarar görmüştü. Dev dalgaların mendireğe zarar vermemesi için gerekli önlemleri aldık. Tonlarca ağırlığındaki kayalarla denize açık mendireğin desteklenme çalışmaları tamamlandı. Beton perde duvar örülerek sağlamlaştırılan limanda, hem çirkin görüntü ortadan kalkmış oldu, hem de olası tehlikelere karşı da önlem alınmış oldu” diye konuştu. Başkan Türkyılmaz, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bölgede geniş çaplı tadilat çalışması yürüttüğünü belirterek, “Ekiplerimiz zeminin sağlamlaştırılması amacıyla önce tabana perde tel ızgaralar yerleştirdi, ardından da beton dökülerek detaylı bir çalışma yaptı. Zeminin deniz tarafına gelen bölümünde, yağmur suları ve zeminin yıkanması sırasında suların rahatlıkla denize ulaşmasını sağlayacak olan boydan boya kanal oluşturuldu ve bu kanal içinden içme suyu hatları ile elektrik sistemlerinin geçişi sağlandı. Barınağımızı en güzel şekilde aydınlatma çalışmalarımız da devam etmektedir. Balıkçı barınağımızın onarım ve yenileme çalışmaları tamamlanmak üzere. Mudanya Belediyesi Balıkçı barınağımız, Marmara Bölgemizin en güzel ve en modern limanı olacak" dedi.

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ İÇİN ÇALIŞMALAR SONUÇLANIYOR
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Balıkçı Barınağındaki onarım ve düzenleme çalışmalarının ardından kartlı geçiş sistemi oluşturulacağını vurguladı. Daha çağdaş ve daha kontrol edilebilir bir sistem olan akıllı kart geçiş sistemiyle ilgili çalışmaların başlatıldığını belirten Başkan Türkyılmaz, bu sayede barınağa demir atan tüm balıkçı teknelerinin kontrollünün sağlanmış olacağını ifade etti. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık