BÜYÜKŞEHİR'DEN TATBİKAT

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİNDEN YANGIN VE KURTARMA TATBİKATI

BÜYÜKŞEHİR'DEN TATBİKAT
  • 05 Eylül 2018, Çarşamba 0:00

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na bağlı itfaiye personeli vatandaşlara en iyi şekilde yardım edebilmek amacıyla hizmet içi eğitim kapsamında yangın ve kurtarma tatbikatlarına devam ediyor.

Yangın ile mücadele etmenin yanı sıra her türlü kaza, çökme, patlama, mahsur kalma ve benzeri durumlarda teknik kurtarma gerektiren olaylara müdahale etmek ve ilk yardım hizmetleri yürütmek gibi sorumlulukları bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, görevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmek amacıyla yangın ve kurtarma tatbikatlarını düzenli olarak sürdürüyor. Ekipler, tatbikat amacıyla yürüttükleri senaryo gereği Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı kampüsündeki hurdalık alana konuşlandırılan araçlarda sıkışan sürücüyü kurtardıktan sonra yanan araca müdahale etti. Söndürme işlemi sonrası soğutma işlemleri yapılan araçta son kontroller yapılarak tatbikat sonlandırıldı.

Tatbikat ve eğitimlere ara vermeden devam edeceklerini ifade eden İtfaiye yetkilileri, personelin hizmet içi eğitimlerinin sürdürüleceğini ve bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesi İtfaiye çalışanlarının göreve daima hazır olduklarını belirttiler.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık