Yücel Barakazi

2014 Mahalli İdareler Seçiminde AK Parti’den aday olan Barakazi, seçimlerin AK parti’nin kazanmasıyla Bingöl Belediye Başkanı oldu.

1966 Bingöl doğumlu olan Yücel Barakazi İlk ve ortaöğrenimini Bingöl Cumhuriyet İlkokulu (1977) ve Bingöl İmam Hatip Lisesi’nde (1984) tamamladı. Yükseköğrenimini ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde (1988-Lisans) tamamladı. Eğitim hayatını sırasıyla şöyle sürdürdü; Köln Üniversitesi Felsefi Bilimler Fakültesi Şarkiyat Bölümü (2000 Lisans), Köln Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler (2000-Lisans), Köln Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliğinin Bölgesel Güçlerle İlişkisi; Türkiye, İran ve Mısır Örnekleri (2002 Yüksek Lisans), Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Doktora Tez Aşaması.

Çok iyi derecede Almanca, Arapça, İngilizce ve Farsça konuşabilen Barakazi, 1988-1989 Ankara'da İller Bankası Personel Daire Başkanlığı'nda başlattığı kamu hayatını yurt içi ve yurt dışında birçok kurum ve bakanlıkta tercümanlık, danışmanlık ve yöneticilik görevleriyle sürdürdü. Barakazi, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğünde görev yaptı.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçiminde AK Parti’den aday olan Barakazi, seçimlerin AK parti’nin kazanmasıyla Bingöl Belediye Başkanı oldu. Barakazi, evli ve üç çocuk babasıdır

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık