BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENDİ YETİŞTİRDİĞİ ÇİÇEKLERLE AYDIN'I GÜZELLEŞTİRİYOR

Aydın'ı her mevsim güzel tutmak için yeri geldiğinde kadın üreticilerden çiçek alıp park, bahçe ve orta refüjlere diken Aydın Büyükşehir Belediyesi, yetiştirdiği birbirin...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENDİ YETİŞTİRDİĞİ ÇİÇEKLERLE AYDIN'I GÜZELLEŞTİRİYOR
  • 07 Ağustos 2018, Salı 8:15

Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne ait fidanlıkta yetiştirilip 17 ilçeyi güzelleştiren çiçekler her yıl mevsimine göre değiştirilerek vatandaşların göz zevkine hitap ediyor.

Vatandaşlar ise sıklıkla kullandıkları alanlarda karşılarına çıkan, güne güzel başlamaların sağlayan bu çiçeklerden oldukça memnun olduklarını ifade ediyorlar.

Mevsimine göre farklı çiçeklerin yetiştirildiği fidanlıkta yaz aylarında kadife, petunya, begonya, vapur dumanı, zinnia, pervane çiçeği yetiştiriliyor. Kışın ise hercai menekşe, çuha çiçeği, godetya, aslanağzı, bellis, çin karanfili başlıca yetiştirilen çiçeklerden. Bunların yanı sıra gül, orkide, mavi çim, carex, leylandi ve ligustrum da yetiştirilen çalı grubu çiçekler arasında.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Aydın'ı dört mevsim rengârenk çiçeklerle donatıp kenti pırıl pırıl tutmasından mutlu olan vatandaşlar başkan Özlem Çerçioğlu'na teşekkür ediyorlar.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık