SPOR OKULLARIMIZ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Belediyemiz tarafından yürütülen spor okullarına bu yaz büyük ilgi gösteren hemşerilerimiz, sportif faaliyetler ile yaz mevsimini değerlendiriyor....

SPOR OKULLARIMIZ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
  • 06 Ağustos 2018, Pazartesi 9:54

SPOR OKULLARIMIZ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

 

   Belediyemiz tarafından yürütülen spor okullarına bu yaz büyük ilgi gösteren hemşerilerimiz, sportif faaliyetler ile yaz mevsimini değerlendiriyor.

   Belediyemiz bünyesinde hizmet veren spor okullarımız geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda sporseverlerden yoğun ilgi görüyor.

   Faaliyetlerini başarıyla yürüten spor okullarımızın çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Adıyaman Belediyespor Kulüp Başkanı Aykut Dündar, yaz-kış halkın hizmetine açık olan Kapalı Yüzme Havuzunda verilen yüzme kursları başta olmak üzere, futbol, basketbol, kort tenisi ve güreş gibi branşlarda verilen kurslardan binlerce öğrencinin yararlandığını dile getirdi. Ocak ayından bu yana sadece yüzme kursuna 6 binden fazla sporseverin kayıt yaptırdığını belirten Dündar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ocak ile Ağustos ayları arasında yüzme kursumuza bin 400’ü yetişkin bay, bin 700’ü yetişkin bayan ve 3 bin 200’ü de çocuk olmak üzere toplam 6 bin 300 kursiyer kayıt yaptırdı. Yüzmenin dışında en çok ilgi gören kursumuz futbol oldu. Sadece bu yaz 100’e yakın minik kardeşimiz futbol kursumuza, 70’e yakın kardeşimiz basketbol kursumuza, 20 civarında kardeşimiz güreş kursumuza ve 12 kardeşimizde kort tenisi kursumuza kayıt yaptırdı.”

  Amaçlarının Adıyaman’da amatör spor branşlarının gelişmesine katkı sunmak olduğunu da dile getiren Adıyaman Belediyespor Kulübü Başkanı Aykut Dündar, “Hentbol takımımızın Süper Lig’de başarıyla mücadele ediyor. İşitme Engelliler Futbol Takımımızda öyle… Yaz ve Kış spor okullarımızda da her yıl kalitemizi biraz daha arttırıyoruz. Bu gelişimlerin en büyük mimarı bize verdiği büyük desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu’dur. Bundan dolayı tüm spor camiası ve Adıyamanlılar adına başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi : 06.08.2018

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık